Hakkımızda

45+

YILLIK DENEYİM
// Hakkımızda

Biz Kimiz ?.

1979 yılında kurucumuz Salim Önel tarafından Lastik Tamir Atölyesi ile temelleri atılan firmamız, yıllar içerisinde gerekli atılımları yaparak 1988 yılında Lastik Kaplama faaliyetlerine Kamyon Grubu Sıcak Kaplama başladı.

1994 yılında İş Makinesi Grubu Sıcak Kaplama ünitesini bünyesine ekleyen firmamız Kamyon Grubuna vermiş olduğu hizmetin yanına İş Makinesi Grubunu da eklemiştir.

Değişen teknoloji ile birlikte sektörde Radyal ( Çelik Tel ) Lastik kullanımının hızla artması ile sektörde gereklilik haline gelen Kamyon Grubu Soğuk Kaplama ünitesi 2004 yılında firmamız bünyesinde faaliyete geçmiştir. Kamyonda olduğu kadar hızlı olmasa da İş Makinesi Lastiklerinde de baş gösteren değişime ayak uydurabilmek adına 2010 yılında da İş Makinesi Soğuk Kaplama sistemi yatırımı tamamlanarak faaliyete başlanmıştır.

Lastik Kaplama sektöründe müşterilerine hizmet çeşitliliği sunabilen firmamız, müşterilerinin lastik konusunda oluşabilecek tüm ihtiyaçlarına ürün çeşitliliğini de sunarak hizmet vermektedir. Bünyesinde bulundurduğu Petlas, Pirelli, Goodyear gibi bayilikler ile birlikte Binek, Kamyon ve İş Makinesi Lastikleri konusunda müşterilerine kullanım sahalarına göre en ideal seçmelerinde yardımcı olmaktadır.

Bunlara ek olarak, Jant ve Zincir gibi lastik kullanan firmaların / şahısların ihtiyacı olabilecek ürün gruplarını da satış portföyünde tutarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına ürün çeşitliliğimiz ile çözüm bulmaya gayret gösteriyoruz

Firma olarak en büyük idealimiz olan sektöründe en güvenilir firma olmak adına, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre en doğru hizmeti en uygun şekilde nasıl veririz konusunda kendimizi durmadan geliştirmeye çalışıyoruz.

Kamyon Grubu Lastik Kaplama gerekliliği olan EC R 109 belgesini bölgesinde ilk alan firmalardan birisi olan firmamız her yıl denetim aşamalarını titizlikle yürütmektedir. İmalat süreçlerinin kontrol altına alınması ile birlikte oluşabilecek sorunların önüne geçerek güvenilir firma olma yolunda durmadan çalışıyoruz.

Kuruluşumuzdan 2022 yılında Trabzon Büyük Sanayi Sitesi içerisinde faaliyet gösteren firmamız Mart 2022 itibari ile Erzurum Yolu 6. Km de olan Kutlugün Mevkii deki yeni yerine taşınmıştır. Tüm Lastik Kaplama operasyonları ile Kamyon  – İş Makinesi lastik satış hizmetini Merkezimiz Kutlugün deki yerleşkemizde veren firmamız, Sanayi Sitesinde bulunan şubemizde ise Binek Lastik Satış ve Binek Lastikler oluşabilecek tüm hizmetleri vermekteyiz.

Blog.

Lastik Kaplamanın Tarihçesi

1915 yılında lastiğin üzerinin basit deri parçaları ile kaplanmasıyla başlayan sektörün ilk adımlar...

  • Mart 19, 2024

Lastik Kaplama Nedir?

LASTİK KAPLAMA NEDİR? Lastik kaplama aşınmış olan lastiğin sırtının yenilenmesidir. Kaplanmış bir ...

  • Mart 19, 2024

Lastik Kaplama Sektörü

Lastik Kaplama sektörü, kullanılmış lastiklerin yeniden işlenerek sisteme kazandırılmasını ve bu say...

  • Ocak 7, 2024